Ervín1
napsala Štěpánka | 16. 8. 2016

Toto je prosím nevinně vyhlížející dámský golfový bag. Můj bag.Ervín

A když má přijít řeč na ulítlost a pověrčivost golfistů, musí přijít řeč i na největší golfovou úchylárnu. Ta existuje v podobě kulichů, slonů, bobrů, tučňáků, tygrů, žraloků a dalších zvířat, ale taky opičích zadků a jiných neodolatelných absurdností. Jasně, že jsou to kryty holí.

A ten plyšový koala co trůní navrchu mého bagu je sice kryt na Driver, ale hlavně! Je to můj talisman, můj maskot, jménem Ervín. Ervín sice je v zásadě kryt driver, (všichni už doufám vědí, o jakou hůl jde) ale jakmile jsem na hřišti, vozí se Ervín v přední kapse bagu jako v kočárku a z pověrčivosti stavím Ervína vždy po směru zamýšlené rány, aby dohlížel na správný směr letu míče. Většinou ihned po odpalu spílám Ervínovi do blbců a lemplů, protože zase nedával pozor na hru a míč letěl někam do pr……alesa.

Už několikrát měl Ervín namále a byl jen malý krůček Ervín2od uvrhnutí do klatby a uvěznění na dno skříně. Ale co kdyby to bez něho bylo příště ještě horší? Aha?!

Takže Ervín si dál jezdí jako pán. A jezdí se mnou všude. Je to velice zcestovalý maskot. Je taky často a rád focen.

Nesmíte si myslet, že jsem ten největší šílenec, to předesílám. Mám kamaráda, který se cestou na turnaj vracel domů jen proto, že měl obě ponožky stejné. On totiž věří, že když bude mít každou ponožku jinou, přitáhne mu to nevídané štěstí ve hře. Zatím k sobě přitáhl jenom pozornost několika golfistek, které, jak se samy vyjádřily, by nedopustily, aby jejich drahý chodil jako vagabud a hastroš. V drtivé většině jsou tyto dámy bez partnera a poohlížejí se po někom, kdo by v jejich péči pookřál.

Jiný můj známý zase žádá své spoluhráče, aby nikdy nechválili míč, dokud ještě letí. Opak prý přináší smůlu a změnu směru letu! Taky svou golfovou rukavici vždy opatří nápisem „KLID“, což má z jeho švihu vymýtit zběsile rychlé a trhavé pohyby.

A další můj golfový kamarád nikdy nečistí míčky během hry, když se mu daří. A to proto, aby z míčku nesetřel štěstí. Nikdy taky nemyje míček před před tím, než bude hrát přes vodu. Já nemyju míčky nikdy, protože jsem líná a taky každý míček dříve nebo později ztratím v křoví nebo ve vodě.

Takže ať žijí pomatenci všeho druhu a nashledanou zase příště 🙂

Komentáře

Štěpánka

Opraveno 🙂
A děkuji, že čtete tak pozorně, že zahlédnete mé jazykové neurvalosti…..doufám a modlím se, aby jich nebylo moc 🙂

Srp 17.2016 | 11:59 am

Alexander Klimeš

JÁ BYCH MÝTIL, nemítil

Srp 17.2016 | 09:14 am

Štěpánka

Milá paní Jiřinko…..jsem jen jedna Štěpánka. Kdybychom byly dvě, asi bysme se brzy servaly na nože i kordy 🙂
Moc děkuji, za pochvalu a za to, že se u článků bavíte…. budu příst spokojeností, když se tu budete zastavovat i v budoucnu 🙂
A na golf není nikdy pozdě. Já znám manželský pár, kde pánovi je kolem devadesátky a jeho paní o něco víc než sedmdesát…. Oba hrají jak diví, jsou rádi na vzduchu a spoluhráči je prostě milují 🙂
Takže směle do toho 🙂
Co se maskotů týká, kocourek je skvělá volba, jen ne živý, to by neprošlo 🙂
Přeji krásné letní dny

Vaše Štěpánka

Srp 17.2016 | 09:02 am

Jiřina Prochazkova

Milé Štěpánky a tak nevím zda by jsem neměla také zkusit golf no v 70 ti letech asi ne ale je to vše krasně okomentovano ještě toho maskota a co takhle kocourek no to bych se něco na běhala cha cha mám ráda Veselé a vtipné příběhy děkujeme za Váš krásný komentář a přeji krásnou Dobrou noc

Srp 16.2016 | 06:34 pm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.