golf_3
napsala Štěpánka | 29. 8. 2016

Jestli se domníváte, že drtivou většinu svých dovolených trávím na golfu, tak to máte skvělý úsudek. A všude s sebou tahám celé to golfové harampádí a samo sebou Ervína. Můj muž tahá s sebou všechno co já, jen s tím rozdílem, že nemá žádného Ervína. Můj Ervín je prý dostačujícím zdrojem ostudy a on už to nemusí přiživovat nějakou další plyšovou zrůdičkou.

Zabalit se na takovou dovolenou není zrovna lehké, když jste limitovaní velikostí zavazadélka anebo váhovým limitem do letadla. Při balení rovněž nenápadně načuhuje partner, abyste s sebou náhodou nevláčeli něco, co nesouvisí s golfem a zbytečně se tak nerozptylovali.

 Budete potřebovat přibližně toto:

Na každý golfový den kombinaci triko + sukně nebo kraťasy (mužům sukni nedoporučuji), pochopitelně barevně sladit.

Kdo dává přednost výhradně černobílé kombinaci, má vyhráno, ale vypadá nudně. 

Několik kšiltovek (do barvy), protože s úpalem se to později blbě hraje. Radím narazit hodně do čela, protože opálený obličej s bílým pruhem právě tam, kde seděla kšiltovka, se prostě nedá zachránit ani make-upem.

Minimálně jedny golfové boty.

Ponožky zásadně co nejnižší (i za cenu, že vám budou zalézat do bot a odírat achilovky), protože není v letních žabkách nic horšího, než krásně opálené nožky, které ale jsou od kotníku dolů bílé, jak psí dečky. Úplně tomu zabránit nelze, můžete jen snížit hranici, kde začíná bílá plocha. Přibalte náplasti na ty achilovky.

Další sada oblečení, potřebná pro zdolávání turistických cílů (rozuměj barů, hospůdek atd.). Na kulturní památky zapomeňte…. Jedete přece s golfistou a není čas na potrhlosti. Dokud je světlo, můžete hrát golf. Pak už jsou otevřené jen noční podniky.

Jedny šaty slušnějšího střihu a střevíčky pro případ, že přece jen navštívíte nějaký seriózní podnik. I v golfistovi se někdy probouzí gurmán a rád u toho okem spočine na odhaleném ženském rameni, takže pozor na golfové opálení do polovin paží a po kotníky. Bacha na zapomenuté náplasti na achilovkách a týčka zastrkaná ve vlasech.

Životně důležité budou opalovací přípravky. Ne že byste měli čas se povalovat na lehátku, protože hezké opálení z golfu je jedna věc, ale spáleniny eskalující v puchýřích a ve vašem žalostném skučení při aplikaci jogurtu jsou pro partnera golfistu pohřební písní nad dalším golfovým dnem. A nepomůže ani sebeobranné provolávání, že jste vždycky přece měli „ochranný faktor“ od přírody.

Nějaké ty hygienické potřeby a šminky, ale ty stejně moc nevyužijete, protože na golfu by se vám v tom horku leda tak po obličeji roztekly a zmaštěné vlasy fikaně schováte pod kšiltovkou. Pokud zmaštěné nejsou, po první hře určitě budou.

Nezapomeňte na velkou zásobu energetických tyčinek, které se budou hodit jednak vám a jednak vám možná pomohou udržet ve vaší blízkosti vašeho caddyho. Tuhle zkušenost jsem udělala na Jamajce, kde místo GPS navigace dostanete do hry jamajského kedíka s velmi odlehčenou morálkou. A zatímco vy se úporně snažíte odhadnout vzdálenost do greenu, váš zjevně hladový caddy šplhá v korunách okolních stromů a doslova se pase. Pakliže na něj zavoláte, hbitě sleze dolů, nesrozumitelně zadrmolí nějaký údaj o tom, jak máte hrát (později se ukáže jako naprosto přesný) a podá vám plod, o kterém netušíte, zda vás má posílit nebo zlikvidovat. Doporučuji proto tyčinky do všech kapes bagu.

Do bagu je taky dobré přihodit takové množství míčků, jaké je bag schopný pojmout a překontrolovat, aby obsahoval (mimo holí samozřejmě) přibližně to, co v článku KDYŽ VYSYPETE GOLFISTOVI BAG.

Pak už jen skočte do auta nebo letadla a pamatujte, že to, co s sebou nemáte, to nepotřebujete.

Tak zase příště 🙂

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.